Версія для людзей са слабым зрокам
Рус Бел Eng De Cn Es
Спіс упаўнаважаных па якасці

Спіс  
упаўнаважаных па якасці структурных падраздзяленняў БДУ
(у адпаведнаці з загадам БДУ ад 16.10.2009 № 435-ОД, ад 12.05.2010 № 295-ОД,
ад 19.11.2010 № 650-ОД, ад 11.11.2011 № 490-ОД, ад 15.11.2011 № 500-ОД)

 
Найменне структурнага падраздзялення
Прозвішча, імя, імя па бацьку, пасада ўпаўнаважанага па якасці
1
Біялагічны факультэт
Лысак Уладзімір Васільевіч, дэкан біялагічнага Факультэта
2
Ваенны факультэт
Белы Уладзімір Сяргеевіч, начальнік вучэбна-метадычнай часткі
3
Геаграфічны факультэт
Брылеўскі Міхаіл Мікалаевіч, нам. дэкана па вучэбнай рабоце
4
Гуманітарны факультэт
Нямковіч Вольга Уладзіміраўна, нам. дэкана па вучэбнай рабоце
5
Інстытут журналістыкі
Самусевіч Вольга Міхайлаўна, нам. дырэктара інстытута
6
Гістарычны факультэт
Прохараў Андрэй Аркадзьевіч, нам. дэкана
7
Механіка-матэматычны факультэт
Яблонская Наталля Барысаўна, намеснік дэкана факультэта
8
Факультэт даўніверсітэцкай адукацыі
Кішкевіч Алена Валянцінаўна, ст. выкладчык кафедры рускай мовы як замежнай І агульнаадукацыйных дысцыплін
9
Факультэт міжнародных адносін
Рашэтнікаў Дзмітрый Георгіевіч, намеснік дэкана па вучэбнай рабоце
10
Факультэт прыкладной матэматыкі і інфарматыкі
Ісачанка Аляксандр Мікалаевіч, нам. дэкана па інфарматызацыі
11
Факультэт радыёфізікі і камп'ютэрных тэхналогій
Малы Сяргей Уладзіміравіч, нам. дэкана
12
Факультэт філасофіі і сацыяльных навук
Рубанаў Анатоль Уладзіміравіч, дэкан Факультэта філасофіі І сацыяльных навук
13
Фізічны факультэт
Хмяльніцкі Аляксандр Ільіч, нам. дэкана па вучэбнай рабоце
14
Філалагічны факультэт
Хмяльніцкі Мікалай Мікалаевіч, нам. дэкана па вучэбна-метадычнай рабоце
15
Хімічны факультэт
Карпушэнкава Ларыса Сцяпанаўна, намеснік дэкана факультэта
16
Эканамічны факультэт
Васільева Алена Эдуардаўна, нам. дэкана па вучэбнай і навуковай рабоце
17
Юрыдычны факультэт
Сатолін Уладзімір Мікалаевіч, нам. дэкана па вучэбнай рабоце
18
Установа адукацыі "Дзяржаўны інстытут кіравання і сацыяльных тэхналогій БДУ"
Вітко Франц Пятровіч, нам. дырэктара па вучэбнай і навуковай рабоце
19
Кафедра педагогікі і праблем развіцця адукацыі
Захарава Святлана Мікалаеўна, дацэнт кафедры
20
Кафедра англійскай мовы гуманітарных факультэтаў
Васючкова Вольга Іванаўна, дацэнт кафедры
21
Кафедра англійскай мовы прыродазнаўчых факультэтаў
Чэрэнда Анжаліка Эдуардаўна, дацэнт кафедры
22
Кафедра раманскіх моў
Паўлава Ірына Уладзіміраўна, старшы выкладчык кафедры
23
Кафедра нямецкай мовы
Лапцева Наталля Яўгенаўна, дацэнт кафедры
24
Кафедра англійскай мовы і маўленчай камунікацыі
Карзюк Наталля Мікалаеўна, старшы выкладчык кафедры
25
Кафедра фізвыхавання і спорту
Кісялёў Валянцін Максімавіч, прафесар кафедры
26
Фундаментальная бібліятэка
Буціна Ала Вячаславаўна, намеснік дырэктара па навукова-метадычнай рабоце
27
Галоўнае ўпраўленне планавання, эканомікі і інвестыцыйнай дзейнасці
Герасімава Наталля Мікалаеўна, намеснік начальніка галоўнага ўпраўлення па планаванні навуковай дзейнасці
28
Галоўнае ўпраўленне бухгалтарскага ўліку і фінансаў
Каўшэвіч Таццяна Уладзіміраўна, начальнік галоўнага ўпраўлення
29
Галоўнае ўпраўленне вучэбнай і навукова-метадычнай работы
Красуцкі Аляксандр Іванавіч, намеснік начальніка галоўнага ўпраўлення
30
Навукова-даследчая частка - галоўнае ўпраўленне навукі
Касцюк Мікалай Мікалаевіч, намеснік начальніка галоўнага ўпраўлення
31
Галоўнае гаспадарчае ўпраўленне
Варанецкі Міхаіл Міхайлавіч, намеснік начальніка галоўнага ўпраўлення па матэрыяльна-тэхнічным забеспячэнні
32
Упраўленне выхаваўчай работы з моладдзю
Скалабан Павел Вітальевіч, начальнік упраўлення
33
Упраўленне кадраў
Няпеўная Наталля Томашевна, начальнік упраўлення
34
Упраўленне арганізацыйнай работы і дакументацыйнага забеспячэння
Шуніна Наталля Васільеўна, намеснік начальніка ўпраўлення
35
Упраўленне прававой работы
Харошка Аксана Алегаўна, намеснік начальніка ўпраўлення
36
Упраўленне аховы працы і па надзвычайных сітуацыях
Сурмач Мікалай Мікалаевіч, начальнік упраўлення
37
Студэнцкі гарадок
Чарапеннікаў Міхаіл Барысавіч, намеснік прарэктара па вучэбна-выхаваўчай рабоце і сацыяльных пытаннях - дырэктар студгарадка
38
Упраўленне па справах культуры
Саладуха Кацярына Іванаўна, намеснік начальніка ўпраўлення па справах культуры
39
Упраўленне рэдакцыйна-выдавецкай работы
Лук'янчык Ірына Яўстаф'еўна, начальнік упраўлення
40
Упраўленне міжнародных сувязяў
Рэзнікаў Вадзім Яўгенавіч, начальнік упраўлення
41
Цэнтр інфармацыйных тэхналогій
Утко Леанід Зігфрыдавіч, намеснік начальніка цэнтра
42
Кантрольна-рэвізійнае ўпраўленне
Гаўрылаў Сяргей Леанідавіч, намеснік начальніка ўпраўлення
43
Служба аховы і бяспекі
Давыдзёнак Андрэй Алегавіч, намеснік начальніка службы
44
Служба радыяцыйнай бяспекі
Буда Сяргей Валер'евіч, інжынер службы
45
Псіхалагічная служба БДУ
Папок Руслан Пятровіч, начальнік службы
46
Прэс-служба
Марцулевіч Алена Іосіфаўна, вядучы спецыяліст службы
47
Першы аддзел
Якаўлева Алена Міхайлаўна, начальнік аддзела
48
Другі аддзел
Радыёнаў Сяргей Міхайлавіч, начальнік аддзела
49
Штаб грамадзянскай абароны
Дзідзенок Аляксандр Максімавіч, вядучы інжынер па грамадзянскай абароне
50
Цэнтр праблем развіцця адукацыі
Палоннік Аляксандр Андрэевіч, намеснік дырэктара цэнтра
51
Цэнтр сацыялагічных і палітычных даследаванняў
Марозава Святлана Анатольеўна, намеснік дырэктара цэнтра
52
Цэнтр сістэмных даследаванняў праблем моладзі БДУ
Макоўчык Святлана Мікалаеўна, метадыст цэнтра
53
Рэспубліканскі інстытут кітаязнаўства імя Канфуцыя
Малевіч Ігар Аляксандравіч, начальнік цэнтра інфармацыйнай дзейнасці інстытута
54
Музей гісторыі БДУ
Маліноўская Эма Леанідаўна, загадчык музея
55
Спартыўны клуб
Камінскі Аляксей Уладзіміравіч, дырэктар клуба
56
Вучэбна-спартыўны комплекс БДУ «Буравеснік»
Гусараў Ігар Уладзіміравіч, дырэктар клуба
57
Вучэбна-спартыўны комплекс «Універсітэцкі»
Верабей Наталля Фёдараўна, намеснік дырэктара комплексу
58
Фізкультурна-аздараўленчы комплекс
Васілеўскі Альгерт Вілхелмавіч, дырэктар комплексу

© Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт